Sten Lundbo

fagansvarlig

Sten Lundbo har skrevet 1000 artikler

Nylig aktivitet

  1. Polens politiske system: oppdatert 8. november 2018
  2. Valg i Polen: oppdatert 8. november 2018
  3. Polens historie fram til 1989: kommentert 8. november 2018
  4. Polens historie fram til 1989: kommentert 8. november 2018
All aktivitet

Fagansvarlig for 44 kategorier:

  1. Bamble 9
  2. 3
  3. Drangedal 4
  4. Eksportkontroll 6
  5. Estlands geografi 44
  6. Europarådet 2
  7. Færder 21
  8. Fyresdal 2
  9. Hjartdal 7
  10. Holmestrand 13
  11. Horten 10
  12. Hviterusslands geografi 21
  13. Internasjonale organisasjoner 8
  14. Kragerø 15
  15. Kviteseid 6
  16. Larvik 56
  17. Nissedal 7
  18. Nome 12
  19. Notodden 14
  20. Polens geografi 160
  21. Polens historie 84
  22. Polens samtidshistorie 47
  23. Porsgrunn 10
  24. Re 14
  25. Regionale organisasjoner 34
  26. Sande 8
  27. Sandefjord 21
  28. Sauherad 8
  29. Seljord 5
  30. Siljan 4
  31. Skien 20
  32. Slovakias geografi 56
  33. Slovenias geografi 16
  34. Svelvik 4
  35. Telemark 22
  36. Thailands geografi 29
  37. Tinn 15
  38. Tjøme 0
  39. Tokke 10
  40. Tønsberg 18
  41. Traktater 26
  42. Tsjekkias geografi 61
  43. Vestfold 7
  44. Vinje 15

Biografi

Sten Lundbo er siviløkonom fra Norges Handelshøyskole i 1967. Han var ansatt i utenrikstjenesten i perioden 1967–2005. De siste ti årene var han ambassadør; først til Europarådet i Strasbourg og deretter i Warszawa. Han har også vært avdelingsdirektør i Utenriksdepartementet og ministerråd ved Norges faste delegasjon i Genève og tjenestegjort ved ambassadene i Bangkok og Paris. Fra 1992 til 1993 var Lundbo var formann for Regimet for kontroll av missilteknologi (Missile Technology Control Regime - MTCR). I 1993–1995 ledet han forhandlingene om det politiske basisdokumentet som ledet fram til etableringen av Wassenaar-arrangementet (WA). Han har skrevet en rekke bokkapitler og artikler om internasjonale spørsmål.

Sten Lundbo har vært fagansvarlig på snl.no for Polen, Europarådet og eksportkontroll siden august 2009, for Vestfold siden mai 2013, for Telemark siden desember 2016, for traktater siden august 2017, for Slovakias, Slovenias og Tsjekkias geografi siden februar 2018, for Hviterusslands geografi, for regionale og internasjonale organisasjoner siden april 2018, for Estlands geografi siden september 2018 og for Thailands geografi siden oktober 2018. Han var fagansvarlig for embets- og tjenestepersoner fra januar 2015 til desember 2016 og for diplomati, begreper i diplomati og diplomater fra august 2009 til september 2017.  

Tlf.: 33081230. Mobil: 95108456. E-post: s-lundbo@online.no